Den boje za svobodu a demokracii

Den boje za svobodu a demokracii

Mariánské Lázně si v listopadu připomenou den boje za svobodu a demokracii.


Do akce se zapojilo Městské muzeum, Základní umělecká škola Fryderyka Chopina, Západočeský symfonický orchestr, KIS Mariánské Lázně s.r.o. a řada sponzorů.

Vernisáž výstavy „Mariánské Lázně 1989: 30leté vzpomínky“ v muzejní Galerii Goethe proběhne již 5. listopadu v 18 hodin. Výstava zachycuje na fotografiích Mariánské Lázně okolo roku 1989 a ukazuje na proměny města za uplynulých 30 let svobody. Výstavu obohatí medailonky pamětníků spolku Post Bellum a je možné ji navštívit do 1. 12.2019. Na podporu natáčení dalších příběhů proběhne finanční sbírka spolku Post Bellum ve dnech 1.11 – 11.11.

11. listopadu v 15 hodin u příležitosti Dne veteránů a konce 1. světové války zavzpomínáme na padlé mariánskolázeňské občany. Akce se koná na Symbolickém hřbitově v Geologickém parku.

Dne 15. listopadu od 14 do 17 hodin se můžeme těšit na vystoupení žáků Základní umělecké školy F. Chopina. Své umění nám předvede Folklorní soubor Rozmarýnek, NBS – jazzové combo (Nothing But Saxophones) a Dechový orchestr mladých s mažoretkami.
Den bude zakončen koncertem Západočeského symfonického orchestru v 19,30 hodin ve Společenském domě Casino. Na programu budou rockové hity Led Zeppelin, Queen, Blue Effect, Metallica.
obrázek