Hvězdy v lázních - Abonentní koncert ABO 5

pátek, 21.2.2020, 19:30 hodin Společenský dům Casino Mariánské Lázně
vstupné: 500,- 400,- 300,- 200 CZK  Zakoupit vstupenku

Hvězdy v lázních - Abonentní koncert ABO 5

Pořadatel: Západočeský symfonický orchestr


Michael Roháč: Propletenost (premiéra)
Edvard Hagerup Grieg: Koncert pro klavír a moll op. 16
Jean Sibelius: Symfonie č. 1 e moll op. 39

klavír – Andrea Mottlová – Vavrušová
dirigent – Michael Roháč


ABO 5
Se severskou hudbou se setkáme na tomto abonentním koncertě. Díla norského národního skladatele E. H. Griega a finského symfonika Jeana Sibelia uvede bývalý šéfdirigent Západočeského symfonického orchestru Michael Roháč, uznávaný znalec Sibeliova díla. Svou první symfonii napsal Sibelius jako čtyřiatřicetiletý a snažil se v ní oprostit od jakéhokoliv mimohudebního programu. Je ještě do značné míry závislá na jeho tehdejších velkých romantických vzorech. Především v pomalejších, lyricko‑sentimentálních tématech první a závěrečné věty je zřetelný vliv Čajkovského a třetí věta Scherzo je osobitou variantou typicky brucknerovského scherza.
Klavíristka Andrea Mottlová‑Vavrušová se představila v Mariánských Lázních již několikrát, v loňském roce také jako členka skvělého Tria Jadin spolu s hornistou Radkem Baborákem.

Andrea Vavrušová
je vítězkou mnoha soutěží, vyhledávanou komorní hráčkou. V současné době se věnuje činnosti koncertní a pedagogické. Je absolventkou pražské AMU třídě Martina Kasíka. Má za sebou stovky koncertů sólové i komorní hry po celé České republice i v zahraničí – Belgie, Itálie, Španělsko, Rakousko,
Německo, Litva, Bělorusko, Slovensko, Řecko, Švédsko. Spolupracuje s jedním z nejvýznamnějších českých hornistů Radkem Baborákem a jeho ženou violoncellistkou Hanou Baborákovou v Triu Jadin. Je zakládající členkou Páleníčkova klavírního tria.

Michael Roháč (*1974)
se narodil v Torontu v Kanadě, kde později vystudoval dirigování na University of Toronto pod vedením profesora Raffiho Armeniana. Po ukončení studia se přestěhoval do České republiky. V letech 2004 – 2011 byl šéfdirigentem a ředitelem Západočeského symfonického orchestru
Mariánské Lázně. V současnosti působí jako hostující dirigent u mnoha symfonických těles v české republice a v Německu.

přednáška před koncertem v 18:30 hodin
ŘADA AB