4 Tenoři – muzikálové gala

středa, 24.4.2019, 19:30 hodin Městské divadlo Mariánské Lázně
vstupné: 320,- 280,- Kč  Zakoupit vstupenku

4 Tenoři – muzikálové gala

Vojtko, Vítek, Kříž, Bragagnolo alias 4 Tenoři.
Hlasy, které musíte slyšet.


Držitelé 3 cen Thálie, popová legenda a sólista pražského Národního divadla tvoří nové vokální seskupení české populární hudby. Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo se představují jako 4 Tenoři.
Česká premiéra koncertu 4 Tenorů se odehraje v Městském divadle Mariánské Lázně 24. dubna 2019 od 19.30 hodin.

Čtveřice zpěváků si svou premiéru odbyla na loňském koncertu Proms Gala s Českým národním symfonickým orchestrem pod vedením dirigenta Marcella Roty, jinak spolupracovníka Andrei Bocelliho. „Když jejich účinkování pochválila taková osobnost jako je dirigent Marcello Rota, uvědomil jsem si, že by byla škoda, aby tito vynikající čeští pěvci, čtyři vynikající muzikáloví tenoři, skončili pouze s jedním vystoupením pro úzkou skupinu diváků – posluchačů. Od nápadu k samotnému založení skupiny 4 Tenoři scházelo jen kladné stanovisko všech čtyř pánů. Všichni mou nabídku přijali s nadšením, a tak na příští rok připravujeme sérii koncertů po celé republice,“přiblížil vznik skupiny producent Janis Sidovský.

Repertoár, na který se posluchači mohou těšit, bude složený ze slavných muzikálových hitů, písní Karla Svobody, swingových evergreenů a operních árií.

Vánoční singl Už z hor zní zvon vychází v produkci Janise Sidovského, v hudebním aranžmá hudebníka Víta Pospíšila. Nahrána byla ve studiu Českého národního symfonického orchestru a ke zhlédnutí a poslechu bude od 11. listopadu na internetových stránkách YouTube, Google Play, Spotify a iTunes.

Marian Vojtko (tenor)
Držitel ceny Thálie, představitel titulních rolí muzikálů Fantom opery, Ples upírů, Dracula, Bídníci, Monte Cristo, Jekyll & Hyde nebo Baron Prášil. Účinkoval také v představeních Muž se železnou maskou, Kleopatra, Tři mušketýři, Aida nebo Krysař.

Pavel Vítek (barytenor)
Vytvořil premiérové role v muzikálech Bídníci, Pomáda, Dracula, Fantom opery, Mamma Mia!, Noc na Karlštejně, Rebelové, Miss Saigon, Cikáni jdou do nebe, Angelika, Tři mušketýři nebo Ples upírů, za který byl v širší nominaci na cenu Thálie.

Jan Kříž (tenor)
Dvojnásobný držitel ceny Thálie momentálně hostuje na německých scénách v titulní roli muzikálu Plesu upírů. V ČR účinkoval v inscenacích Rocky, Pomáda, Horečka sobotní noci, Noc na Karlštejně, Děti ráje, Zpívání v dešti, Mefisto, Robin Hood, Atlantida nebo Srdcový král.

Michal Bragagnolo (tenor)
Sólista Národního divadla v Praze (La Traviata, Romeo a Julie, Z mrtvého domu, Billy Budd) a muzikálových inscenací Fantom opery, Ples upírů nebo Balada pro banditu.

Vstupné: 320,- 280,-
Předprodej vstupenek od 1.12. 2018