MNOZIL BRASS – „GOLD“

sobota, 2.7.2022, 19:30 hodin Společenský dům Casino Mariánské Lázně
vstupné: v předprodeji 900,- 700 Kč / na místě 1000,- 800 Kč  Zakoupit vstupenku

MNOZIL BRASS – „GOLD“

Koncert byl přesunut z 26.6.2021 NA 2.7.2022! Zakoupené vstupenky s původním datumem jsou PLATNÉ.
Pořadatel: Západočeský symfonický orchestr


Mnozil Brass je v současnosti jedním z nejkreativnějších a nejvíce fascinujících žesťových souborů na světě. Jejich geniální a groteskní jevištní vystoupení spočívá v typickém rakouském stylu humoru, který lze přibližně charakterizovat jako černý humor (doslova černý jak uhel) a rovněž tu a tam nese prvky absurdního humoru. Samozřejmostí je nebývale virtuózní hra a perfektní hudební interpretace. Zakládajícími členy souboru jsou absolventi proslulé vysoké hudební školy ve Vídni (Wiener Universität für Musik), kteří se scházeli při hraní ve vídeňské hospodě u Josepha Mnozila a v roce 1992 založili septet, nesoucí jméno majitele pohostinství.

Repertoár souboru jde napříč různými žánry, stručně řečeno od vážné hudby po jazz. Často karikují nejen rakouské a německé šlágry z 20. století, lidové písně, hudbu jazzovou, populární a klasickou. Jak sám soubor uvádí „čelíme každé výzvě, žádný tón není pro nás příliš vysoký, žádná hudba není podřadná.“ Užívají běžné žesťové nástroje (trumpeta, tuba, pozoun), ale také uplatňují Wagnerovu tubu, křídlovku a baskřídlovku. Jejich hlasový projev, sborový nebo sólový zpěv, se vyznačuje značnými kvalitami, jasným příkladem je např. Bohemian Rhapsody.

Septet spolupracoval s režisérem Berndem Jeschkem na programech Smoke, Ragazzi a Seven, Moments“ (2009), „Mnozil hrají Mnozil“ (2010), „Blofeld“ (2012), „Happy Birthday“ (2013), „Hojotoho” (2013), „YES YES YES“ (2015), “CIRQUE” (2017) a “GOLD” best of (2019).

Průměrně odehraje Mnozil Brass přes 100 koncertů ročně téměř po celém světě. Účinkuje např. v Rakousku, Švýcarsku, Německu, Polsku, Česku, Slovensku, Maďarsku, Itálii, Turecku, Izraeli, Francii, Španělsku, Anglii, Belgii, Nizozemí, Lucembursku, Švédsku, Norsku, Finsku, Rusku, Číně, Tchaj-wanu, Japonsku, Kanadě, U.S.A. a Austrálii. Soubor vystoupil na renomovaných festivalech, jako jsou Salzburger Festspiele, RuhrTrienale nebo Ludwigsburger Schlossfestspiele.

Mnozil Brass uvedou v Mariánských Lázních slavnostní program „Best of Superhits“, zkrátka „GOLD“, který vznikl při příležitosti jejich 27. narozenin.
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek