Divadelní předplatné – podzim 2020

Vážení divadelníci, na základě mimořádného opatření vydaného Ministerstvem zdravotnictví ohledně COVID-19 došlo k přesunu většiny titulů jarní abonentní řady na podzimní termíny (viz níže).

ŘÍJEN (12. 10. – pondělí)

Božena Němcová, František Pavlíček, Radůza: BABIČKA

Městské divadlo Mariánské Lázně

Městské divadlo Kladno; režie: Martin Vokoun
Divadelní adaptace nejoblíbenější české knihy – jednoho ze základních pilířů klasické české literatury. Realistický román Boženy Němcové z roku 1855 znovu ožívá v moderní dramatizaci scenáristy dvoudílného filmu Antonína Moskalyka z roku 1971. Originální zpracování známého příběhu ze Starého bělidla vyniká zejména zrcadlením silných ženských osudů - především Babičky, Barunky a Viktorky. V titulní roli uvidíte Zuzanu Mixovou, která letos slaví 40 let na kladenském jevišti.
Dále hrají: Barbora Hron Vovsíková, Jana Zenáhlíková, Anežka Rusevová, Jaromíra Mílová, Vladimíra Benoni, Barbora Janatková, Kristina Sitková, Michal Maléř, Jakub Koudela, Matouš Zah, Jaroslav Slánský, Miroslav Večerka, Anna Vondráčková | Adéla Naumovičová, Jan Dlouhý | Jiří Dlouhý.

Přesunutý termín z 28.5.2020, doprodej vstupenek.

Božena Němcová, František Pavlíček, Radůza: BABIČKA
Božena Němcová, František Pavlíček, Radůza: BABIČKA
Božena Němcová, František Pavlíček, Radůza: BABIČKA

LISTOPAD (23. 11. – pondělí)

Luboš Balák: MANŽELSTVÍ V KOSTCE

Městské divadlo Mariánské Lázně

Divadlo Komediograf Praha, režie: Luboš Balák
Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil nebezpečný jez sjet. Udělal se. A vůbec to nevypadalo dobře. Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytáhla ho za pádlo. A když tak seděli po prožitém nebezpečí v letní podvečer na břehu Berounky, a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let.
Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?
Manželství v kostce je skvělou příležitostí pro komediální talent dvou skvělých herců Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila. Oba hrají dvacetileté, když se seznámili na břehu Berounky i sto dvacetileté, když přemýšlejí na lavičce v Beskydech, proč se jim vlastně nepovedlo zakroutit tomu druhému krkem.

Přesunutý termín z 27.3.2020, doprodej vstupenek.

Luboš Balák: MANŽELSTVÍ V KOSTCE
Luboš Balák: MANŽELSTVÍ V KOSTCE
Luboš Balák: MANŽELSTVÍ V KOSTCE

PROSINEC (2. 12. – středa)

Ken Ludwig: BE MY BABY – Buď moje bejby

Městské divadlo Mariánské Lázně

Divadlo Palace Praha, režie: Petr Svojtka
Popudlivý Skot John a stále nervózní Angličanka Maude se poprvé setkávají na svatbě Johnova svěřence a Maudiny neteře. Podruhé je svede dohromady až prosba mladého páru, aby pro ně vyzvedli v Kalifornii novorozeně, které se novomanželé rozhodli osvojit. John a Maude se vydávají na dlouhou cestu, kterou si dokáží navzájem náležitě znepříjemnit. A aby toho nebylo málo, uvíznou v San Franciscu, odkud se po několik týdnů nemohou vrátit zpět do Británie. Během vynuceně tráveného času a starostí o bezbranné novorozeně si však začnou uvědomovat i lepší stránky toho druhého. Domů se nakonec vrací zcela jiný John a zcela jiná Maude, než jací se vydávali na cestu.
Jemná a citlivá retrokomedie dokazuje, že v druhém se může splést každý a že na lásku není nikdy pozdě.
Hrají: Vanda Hybnerová, David Novotný, Michaela Sejnová Dittrichová, Mirek Sabadin, Lenka Zbranková, Jiří Vojta.

Přesunutý termín z června 2020, doprodej vstupenek.

Ken Ludwig: BE MY BABY – Buď moje bejby
Ken Ludwig: BE MY BABY – Buď moje bejby
Ken Ludwig: BE MY BABY – Buď moje bejby

Z tohoto důvodu jsme podzimní abonentní řadu nepostavili. Chceme Vás odměnit za Vaši trpělivost i pochopení, a proto jsme si pro Vás přichystali dárek v podobě 10% slevy na původně plánované podzimní abonentní tituly:

ZÁŘÍ (13. 9. – neděle)

Gérald Sibleyras: HRDINOVÉ

Městské divadlo Mariánské Lázně

Komorní divadlo Kalich Praha, režie: Petr Slavík
Tři veteráni z první světové války spolu žijí v domově důchodců, vzpomínají na svou minulost, aniž tuší, že největší bitva jejich života je teprve čeká. Jeden je cynik, trpící strachem z vnějšího světa. Druhý každou chvíli omdlévá kvůli střepině ze šrapnelu, uvízlé v jeho hlavě. Třetí je pragmatik, který se pokouší stát nohama pevně na zemi. Tato trojice se rozhodne vzepřít monotónnímu životu „ve výslužbě“ a společně si naplánují výpravu na kopec na obzoru, na jehož vrcholu se vítr prohání větvemi topolů.
Hrají: Petr Kostka, Jaroslav Satoranský, Miroslav Vladyka

Gérald Sibleyras: HRDINOVÉ
Gérald Sibleyras: HRDINOVÉ
Gérald Sibleyras: HRDINOVÉ

LISTOPAD (11. 11. – středa)

Ray Cooney: NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Městské divadlo Mariánské Lázně

Agentura Harlekýn Praha, režie: Martin Hruška
S anglickým humorem řeší povedený tatínek malér s dospívajícími dětmi. Londýnský taxikář John Brown si dvacet let tajně užívá života se dvěma manželkami. S jednou má syna Gavina a s druhou má dceru Vicki. Ti dva mladí se seznámí na internetu a chtějí se osobně poznat. Jejich otec se jim v tom snaží s vypětím všech sil zabránit. Výsledkem je veletok neuvěřitelných zmatků a improvizací.
Hrají v alternacích: Václav Vydra / Jan Čenský, Josef Carda / Martin Zahálka, Jana Boušková / Zuzana Slavíková, Vlasta Žehrová / Kamila Špráchalová, Karolína Vágnerová / Barbora Vágrerová, Filip Cíl / Daniel Kadlec, Miloslav Mejzlík / Martin Hruška, Jan Šťastný

Ray Cooney: NA POSLEDNÍ CHVÍLI
Ray Cooney: NA POSLEDNÍ CHVÍLI
Ray Cooney: NA POSLEDNÍ CHVÍLI

PROSINEC (6. 12. – neděle)

Axel Hellstenius: CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ aneb „Kdo říká, že není magor, neříká pravdu.“

Městské divadlo Mariánské Lázně

Pantheon production Praha, režie: Jakub Nvota
Předlohou divadelního textu je dramatizace norské kultovní trilogie o chovanci psychiatrické kliniky Ellingovi. Je to příběh dvou přátel Ellinga a Kjella Bjarna, jež spolu sdíleli pokoj v ústavu a kteří stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny. Divák se stává svědkem jejich střetávání se s každodenní realitou a přináší řadu velmi humorných situací, zároveň však dobře rozumí jejich strachu z lidí i touze po lásce a přátelství.
Hrají: Martin Hofmann, Filip Blažek, Michal Slaný, Lenka Zahradnická, Šárka Opršálováa

Axel Hellstenius: CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ
Axel Hellstenius: CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ
Axel Hellstenius: CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ

Při nákupu kteréhokoli z těchto představení předložte svou jarní abonentku a sleva Vám bude odečtena. Jelikož se však jedná o volný prodej, tak Vám Vaše místo garantovat nemůžeme. Doufáme, že jsme Vám udělali radost a že nám i nadále zachováte svou přízeň.

Za celý kolektiv Alena Havrdová, jednatelka


Cena předplatného

I. místo 1.500,- Kč
II. místo 1.300,- Kč

Informace pro předplatitele

INFOCENTRUM, dům Chopin, Hlavní 47, Mariánské Lázně, tel. 354 622 474, 777 338 865, e-mail: infocentrum@kisml.cz; tinterova@kisml.cz

Výhody abonentní průkazky:

 • průkazka je přenosná (můžete ji zapůjčit nebo darovat)
 • zaručuje stálé místo v hledišti dle vlastního výběru
 • zaručuje slevu oproti vstupence zakoupené na jednotlivé představení

Datum představení oznamujeme:

 • na divadelních plakátech a letácích
 • v měsíčním programu našeho divadla
 • v regionálních médiích
 • na telefonních číslech 354 622 474, 777 338 865
 • na www.kisml.cz

Platba:

 • v hotovosti
 • převodem
 • platební kartou

Zvláštní upozornění:

 • zakoupené průkazky nelze vrátit ani měnit
 • změna titulu i termínu je z vážných důvodů vyhrazena
 • při vstupu do hlediště je nutné vypnout mobilní telefony