Přípravy na ZLS 2020 jsou v plném proudu

Přípravy na ZLS 2020 jsou v plném proudu

Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních se tradičně uskuteční na počátku května, ale přípravy na akci již finišují. Letošní 202. ročník proběhne v termínu 8. – 10. května. Návštěvníci se opět mohou těšit na pestrý program, ve kterém nebude chybět tradiční žehnání pramenům, hudba různých žánrů, řemeslný i farmářský trh i aktivity pro nejmenší.


Oficiální část programu zahájí Slavnostní koncert Západočeského symfonického orchestru, který se uskuteční od 19.30 hodin ve Společenském domě Casino. Předprodej vstupenek zajišťuje Městské infocentrum - dům Chopin, Hlavní 47. Vstupenky je možné koupit i jako e-vstupenku či cool ticket (vstupenka na mobil bez nutnosti tisku). Vstupenky jsou již v prodeji.

Oficiální část bude pokračovat v sobotu 9. května v 10.00 hodin Mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který stojí poblíž kolonády. V rámci slavnostního aktu na kolonádě, který bude následovat po mši cca od 11 hodin, požehnají církevní hodnostáři mariánskolázeňským pramenům, přítomné přivítají a projevů se ujmou představitelé města Mariánské Lázně a církve. Prostor bude dán také významným hostům a jejich zdravicím.

Průvodcem páteční a sobotní části akce bude moderátor Alexandr Komarnický.

Kulturní program je opravdu bohatý. Návštěvníci se mohou těšit na hudbu v podání Ondřeje Havelky, kapel Slza, Jelen a mnoha dalších. Velký prostor bude dán místním souborům. Návštěvníky jistě přiláká také řemeslný jarmark. Pamatováno bude i na dětské návštěvníky. Program bude postaven napříč věkovými kategoriemi i národnostmi. Akce se jistě zúčastní nejen obyvatelé města, ale také hoteloví a lázeňští hosté, návštěvníci z ČR i blízkého příhraničí.

Nedělní program bude v režii Základní umělecké školy Fryderyka Chopina. Žáci této školy pod vedením pedagogů předvedou vše, co se během své docházky naučili. Zastoupeny budou všechny obory školy.

Hlavní program po celé tři dny bude doplňovat tzv. doprovodný program – stánkový a řemeslný jarmark, prezentace místních firem, škol a zájmových sdružení. Mariánskolázeňské zahájení samozřejmě proběhne za přítomnosti historických osobností v podání členů Divadla lidové tvorby Mariánské Lázně.

Alena Havrdová, KIS Mariánské Lázně