Marcoussis 9-11 listopad 2018

Marcoussis 9-11 listopad 2018

Francie si 11. listopadu 2018 připomněla 100. výročí ukončení 1. sv. války. Při této příležitosti naše partnerské město ve Francii – Marcoussis – pozvalo představitele všech 4 svých družebních měst na oslavy této významné události.


Oslav se účastnily delegace z města Waldsassen (Německo), Beregadougou (Burkina Faso, dříve Horní Volta), Newton Steward (Skotsko) a Mariánské Lázně. Za Mariánské Lázně se těchto důležitých oslav zúčastnili zástupci sdružení Marcoussis z.s. a společnosti KIS Mariánské Lázně s.r.o.

Město Marcoussis pro své hosty připravilo bohatý program. Během oslav příměří proběhla vernisáž výstavy „Od války k přátelství“, jejíž nápadité logo je na obrázku níže.

Tuto velmi zajímavou výstavu připravovalo řadu měsíců několik místních organizací a byla dokončena ve spolupráci s partnerskými městy a jejich domovskými státy, jež z pohledu Francie sehrály důležitou roli během první světové války. Během emotivních projevů zástupců sdružených organizací i představitelů jednotlivých měst byla zdůrazněna provázanost jednotlivých národů v průběhu 1.sv.války a byly vzpomenuty začátky družebních měst, jež v dnešní době přerostly v hluboká přátelství. Na důkaz tohoto byla v sobotu 10.11. slavnostně odhalena ulice věnovaná Beragadougou. Ulice pro Mariánské Lázně čeká na své odhalení v průběhu příští návštěvy starosty našeho města v Marcoussis.
Během ceremonie na hřbitově u Pomníku padlých zazněly fanfáry, 4jazyčné recitace textu písně Sním o domově, a byla vzpomenuta jména padlých, jež byli závěrem uctěni minutou ticha.
Během naší návštěvy nás čekala velmi zajímavá mezinárodní setkání s příslibem budoucí spolupráce.

Text: Jana Burdová

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
 

Infocentrum města Mariánské Lázně
Hlavní 47, Mariánské Lázně
tel.: +420 354 622 474
e-mail: infocentrum@kisml.cz

Městské divadlo
Třebízského 106, Mariánské Lázně
tel.: +420 354 622 036

Město Mariánské Lázně Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně Karlovarský kraj Živý kraj Czech Tourism Rádio Blaník Český rozhlas Karlovy Vary Marianskelazne.tv