Sběratelské projekty

Turistické známky

Turistická známka - No. 458 - Mariánské Lázně

Kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň "potvrzením" o dosažení turisticky atraktivního místa. Číslovaná řada známek sleduje hřebeny hor, toky splavných řek, mapuje hrady, zámky, přírodní i technické památky, historická města, zpřístupněné jeskyně, zoologické zahrady a mnoho dalších zajímavých míst. Každou Turistickou známku doplňuje její zmenšená verze na připojené barevné samolepce. Malou "Turistickou známečku" můžete využít jak k nalepení do deníku, na pohlednici či do katalogu osobní sbírky, tak také například na rám jízdního kola či na kovové hole pro "nordic walking". Turistickými známkami se hraje sběratelská hra (viz www.turisticke-znamky.cz).

V našem infocentru lze zakoupit tyto turistické známky:

Turistické nálepky

Turistická nálepka - No. 458 - Mariánské lázně - Krakonoš

Barevné, širokoúhlé samolepky, zobrazující ve fotografické kvalitě Turistická známková místa, miniaturu příslušné Turistické známky, stručný popis místa a jeho GPS souřadnice.

Může jít o doplněk sbírky Turistických známek, nebo o samostatnou sběratelskou hru pro turisty, kteří před vypálenou grafikou dávají přednost dvourozměrnému, barevnému zobrazení Turistických známkových míst.

V našem infocentru můžete zakoupit tyto turistické nálepky:

Turistické vizitky

Atraktivní turistická místa jsou prezentována formou Turistických vizitek / Wander Cards = samolepek s kupony, které lze nalepit do Turistického deníku/Wander Book a vytvořit si tak jedinečné album z cest. Více o projektu na www.turisticky-denik.cz.

V našem infocentru lze zakoupit tyto turistické vizitky:

Turistická vizitka - CZ-340 Mariánské Lázně
Turistická vizitka - CZ-847 Zpívající fontána v Mariánských Lázních
Turistická vizitka - CZ-1013 Klášter Teplá

Sestav si svůj svět

Sestav si svůj svět - Puzzle - Mariánské Lázně - Kolonáda

Sestav si svůj svět® je vzdělávací hra pro všechny návštěvníky památek České republiky. Sbírejte magnetky a z navštívených míst si vytvořte dekorativní vzpomínku, kterou můžete stále rozšiřovat a obměňovat. Sestavte si svůj svět – obrázek, který vám bude neustále připomínat, kde jste všude byli, které památky jste navštívili, co jste tam zažili. Prodejní cena magnetky - 30 Kč - je jednotná na všech objektech. Více na www.sestavsisvujsvet.cz.

V našem infocentru lze zakoupit tyto magnetky:

  • Mariánské Lázně – Zpívající fontána
  • Mariánské Lázně – Hlavní kolonáda
  • Mariánské Lázně – Ferdinandův pramen
  • Mariánské Lázně – Mecséryho vyhlídka

Značkománie

Značkománie

Naše infocentrum je součástí jedinečného projektu, který si klade za cíl dostat lidi, kteří rádi cestují a mají zálibu ve fotografování na zajímavá místa po celé České republice. Účelem celé hry je fotit se u dopravních značek informujících o vjezdu do obce, fotky nahrát na web a za daný počet fotografií získat knihy, oblečení, hry nebo cestovní gadgety. Součástí hry jsou také sběratelské samolepky, které se lepí do sběratelského alba. Album lze zakoupit v našem infocentru. Více na www.znackomanie.cz.