Vánoční koncert Akordeonového orchestru Alexandra Smutného

Vánoční koncert Akordeonového orchestru Alexandra Smutného

Koncert se koná v Městském divadle dne 10. prosince 2017 od 14 hodin.

Předprodej vstupenek od 17.11.2017.


Akordeonový orchestr Alexandra Smutného byl založen ve školním roce 1962-1963 pod názvem Velký akordeonový orchestr ZUŠ F. Chopina Mariánské Lázně. Zakladatelem a dirigentem orchestru je pan učitel Alexandr Smutný.
S přípravným akordeonovým souborem (10 členů), rytmickou skupinou - elektrický klavír, varhany, basová kytara, bicí nástroje (10 členů), sekcí trumpet (4 členové), dalšími sólisty na různé nástroje (např. xylofon) a zpěváky má orchestr 60 členů.Ve své kategorii patří orchestr ke špičce v České republice. Během let orchestr získal řadu ocenění na mezinárodních soutěžích a přehlídkách, kupříkladu 1. místo na mezinárodní soutěží akordeonových orchestru v irském městě Kells (dvakrát), 3. místo na profesionální mezinárodní soutěži v chorvatské Pule či několik ocenění z Evropského festivalu akrdeonových orchestrů v Praze, apod. Orchestr pořádá kolonádní koncerty a vystoupení pro hosty v Mariánských Lázních. Účinkoval v řadě měst naší republiky i v zahraničí - Belgie, Andorra, Španělsko, Itálie, Německo, Francie, Bulharsko, Jugoslávie, Irsko a další. Třikrát orchestr absolvoval měsíční turné po Mexiku, kde pokaždé uskutečnil dvacet koncertů pro tisíce posluchačů s obrovským úspěchem. V roce 2010 koncertoval na turné po ostrově Réunion v Indickém oceánu. Orchestr natočil 3 CD. Poslední CD s názvem ''The best of compilation'' vyšlo v roce 2012. S orchestrem vystoupila řada zámých osobností a špičkových hudebníků - například René Tuček, Radka Fišarová, Jaroslav Halíř, Markéta Halířová a další. V roce 2012 se díky nepříznivé situaci orchestr musel odloučit od hudební školy v Mariánských Lázních a pokračuje dále ve své činnosti pod vedením dirigenta Alexandra Smutného jako nezávislé hudební těleso.

Pan Alexandr Smutný je dirigentem a zakladatelem Akordeonového orchestru, který existuje již od začátku jeho pedagogického působení v Mariánských Lázních v roce 1962, kdy jej na zdejší Uměleckou školu přijal tehdejší ředitel Emil Vlk. V osmdesátých letech byl i ředitelem školy - tehdejší Lidové školy umění (LŠU). Především však celých téměř padesát let vedl Akordeonový orchestr, který sám založil a s nímž dosáhl obrovských úspěchů. Dnes tento soubor čítá na 50 muzikantů, mnozí z nich jsou již potomky zakládajících členů. Alexandr Smutný se svým orchestrem patří mezi špičku ve své kategorii v České republice. V zahraničí sklízel úspěchy na soutěžích, festivalech a koncertních turné např. v Německu, Belgii, Jugoslávii, Bulharsku, Francii, Andoře, Španělsku, Itálii, Irsku, Chorvatsku, v Mexiku, na ostrově Réunion a v dalších zemích.

S orchestrem má pan učitel, aranžér a dirigent mnoho dalších plánů do budoucna.

VSTUPENKY

Infocentrum města Mariánské Lázně
Hlavní 47, Mariánské Lázně
tel.: +420 354 622 474
e-mail: infocentrum@kisml.cz

Městské divadlo
Třebízského 106, Mariánské Lázně
tel.: +420 354 622 036

Město Mariánské Lázně Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně Radio Egrensis Český rozhlas Plzeň Czech Tourism Rádio Blaník Marianskelazne.tv Mariánskolázeňské noviny